TMK212BJ225MGHT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 10 249
Datasheet
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 17 382
2.2 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
TMK212BJ225MGHT
DigiKey Part Number
TMK212BJ225MGHT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK212BJ225MGHT
Description
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
TMK212BJ225MGHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
Ultra Low ESR
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)