TMK107BLD474KA-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 855
Datasheet
0.47 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
TMK107BLD474KA-T
DigiKey Part Number
TMK107BLD474KA-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK107BLD474KA-T
Description
CAP CER 0.47UF 25V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TMK107BLD474KA-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)