SMK432B7683KM-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 514
Datasheet
TDK
In Stock: 1 890
Murata Electronics
0.068 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
SMK432B7683KM-T
DigiKey Part Number
SMK432B7683KM-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMK432B7683KM-T
Description
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMK432B7683KM-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)