QMK212B7222MD-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 8 000
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
KEMET
TDK
Murata Electronics
KYOCERA AVX
2200 pF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
QMK212B7222MD-T
DigiKey Part Number
QMK212B7222MD-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QMK212B7222MD-T
Description
CAP CER 2200PF 250V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
QMK212B7222MD-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)