QMJ316B7222KFHT
DigiKey Part Number
587-4249-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-4249-1-ND - Cut Tape (CT)
587-4249-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QMJ316B7222KFHT
Description
CAP CER 2200PF 250V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
QMJ316B7222KFHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)