NRS5020T100MMGJ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NRS5020T100MMGJ |
Description | FIXED IND 10UH 1.45A 144 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.45 A 144mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NRS5020T100MMGJ Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.3A |
Mfr | Shielding Semi-Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 144mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 24MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -25°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |