NRH3012T100MNV
DigiKey Part Number
587-3552-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3552-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3552-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NRH3012T100MNV
Description
FIXED IND 10UH 720MA 324 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 720 mA 324mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
NRH3012T100MNV Models
DC Resistance (DCR)
324mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
32MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
730mA