MSAYT168BLD474KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.47 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
MSAYT168BLD474KTNA01
DigiKey Part Number
587-MSAYT168BLD474KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSAYT168BLD474KTNA01
Description
CAP CER 0.47UF 25V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MSAYT168BLD474KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Features
Low Distortion
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)