MSAST21GBC6106MTNA01 is out of stock and can be placed on backorder.
Taiyo Yuden
In Stock: 4 900
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 7 151
Datasheet
10 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric)
MSAST21GBC6106MTNA01
DigiKey Part Number
587-MSAST21GBC6106MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSAST21GBC6106MTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSAST21GBC6106MTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSAST21GBC6106MTNA01
Description
CAP CER 10UF 25V X6S 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSAST21GBC6106MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)