MMASH168SB7152MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
TDK
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
1500 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
MMASH168SB7152MTNA01
DigiKey Part Number
587-MMASH168SB7152MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASH168SB7152MTNA01
Description
CAP CER 1500PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMASH168SB7152MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)