MLASE32MSB5476MPNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 90 961
In Stock: 44
Datasheet
Walsin Technology Corporation
KYOCERA AVX
Würth Elektronik
In Stock: 941
KEMET
KEMET
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Image for MLASE32MSB5476MPNA01 is not available
MLASE32MSB5476MPNA01
DigiKey Part Number
587-MLASE32MSB5476MPNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASE32MSB5476MPNA01
Description
CAP CER 47UF 16V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)