MCASU32MSB5106MPNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 970
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 4
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
KEMET
TDK
YAGEO
In Stock: 55
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
10 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
MCASU32MSB5106MPNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASU32MSB5106MPNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU32MSB5106MPNA1J
Description
CAP CER 10UF 50V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASU32MSB5106MPNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)