MCASU105SB5223MFNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
TDK
0.022 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
MCASU105SB5223MFNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASU105SB5223MFNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU105SB5223MFNA1J
Description
CAP CER 0.022UF 50V X5R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASU105SB5223MFNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)