MCASU105SB5103MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 13 687
Datasheet
10000 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
MCASU105SB5103MFNA01
DigiKey Part Number
587-MCASU105SB5103MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU105SB5103MFNA01
Description
CAP CER 10000PF 50V X5R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASU105SB5103MFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)