MCAST105SB7103MFNA01
DigiKey Part Number
587-MCAST105SB7103MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCAST105SB7103MFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MCAST105SB7103MFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCAST105SB7103MFNA01
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402
Detailed Description
10000 pF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MCAST105SB7103MFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)