MCASQ45MSB7224KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.22 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
MCASQ45MSB7224KTNA01
DigiKey Part Number
587-MCASQ45MSB7224KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASQ45MSB7224KTNA01
Description
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MCASQ45MSB7224KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)