MCASJ105SB7224KFNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 4 186
Datasheet
Walsin Technology Corporation
YAGEO
TDK
In Stock: 702
Samsung Electro-Mechanics
Cal-Chip Electronics, Inc.
0.22 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MCASJ105SB7224KFNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASJ105SB7224KFNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASJ105SB7224KFNA1J
Description
CAP CER 0.22UF 6.3V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASJ105SB7224KFNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)