MAASH21GSB7224MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
KEMET
0.22 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
MAASH21GSB7224MTNA01
DigiKey Part Number
587-MAASH21GSB7224MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAASH21GSB7224MTNA01
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MAASH21GSB7224MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)