LSXNE3030KKT220MN
DigiKey Part Number
587-LSXNE3030KKT220MNTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSXNE3030KKT220MNCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSXNE3030KKT220MNDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSXNE3030KKT220MN
Description
FIXED IND 22UH 410MA 924 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 410 mA 924mOhm Max 1212 (3030 Metric)
EDA/CAD Models
LSXNE3030KKT220MN Models
DC Resistance (DCR)
924mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
22MHz
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1212
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat)
380mA