LSMCA321611T380NG
DigiKey Part Number
587-LSMCA321611T380NGTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSMCA321611T380NGCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSMCA321611T380NGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSMCA321611T380NG
Description
FERRITE BEAD 38 OHM 1206 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 6A 5mOhm
EDA/CAD Models
LSMCA321611T380NG Models
Category
Current Rating (Max)
6A
DC Resistance (DCR) (Max)
5mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
38 Ohms @ 100 MHz