LMXNE3030KKT4R7MN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Image for LMXNE3030KKT4R7MN is not available
LMXNE3030KKT4R7MN
DigiKey Part Number
587-LMXNE3030KKT4R7MNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMXNE3030KKT4R7MN
Description
FIXED IND 4.7UH 900MA 170 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 900 mA 170mOhm 1212 (3030 Metric)
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
170mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
50MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1212
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat)
850mA