LMXNE3030KKT220MN is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Image for LMXNE3030KKT220MN is not available
LMXNE3030KKT220MN
DigiKey Part Number
587-LMXNE3030KKT220MNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMXNE3030KKT220MN
Description
FIXED IND 22UH 410MA 770 MOHM
Detailed Description
22 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 410 mA 770mOhm 1212 (3030 Metric)
DC Resistance (DCR)
770mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
22MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1212
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Saturation (Isat)
380mA