LLXNH8080YBL4R7NJG is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
4.7 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 4.1 A 18mOhm 3131 (8080 Metric)
LLXNH8080YBL4R7NJG
DigiKey Part Number
587-LLXNH8080YBL4R7NJGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLXNH8080YBL4R7NJG
Description
FIXED IND 4.7UH 4.1A 18 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Resistance (DCR)
18mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
30MHz
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
3131 (8080 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
3131
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.165" (4.20mm)
Current - Saturation (Isat)
5.4A