LLXND4040TKL221MDG is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
220 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 170 mA 3.8Ohm 1616 (4040 Metric)
LLXND4040TKL221MDG
DigiKey Part Number
587-LLXND4040TKL221MDGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLXND4040TKL221MDG
Description
FIXED IND 220UH 170MA 3.8 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Resistance (DCR)
3.8Ohm
Series
Frequency - Self Resonant
4MHz
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1616
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Saturation (Isat)
275mA