LLXND3030QKT4R7MNG is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
4.7 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 1.04 A 120mOhm 1212 (3030 Metric)
LLXND3030QKT4R7MNG
DigiKey Part Number
587-LLXND3030QKT4R7MNGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLXND3030QKT4R7MNG
Description
FIXED IND 4.7UH 1.04A 120 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Resistance (DCR)
120mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
40MHz
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1212
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Saturation (Isat)
1.02A