LLQEA251818T470K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 2 667
Datasheet
47 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 120 mA 840mOhm 1007 (2518 Metric)
LLQEA251818T470K
DigiKey Part Number
587-LLQEA251818T470KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLQEA251818T470K
Description
FIXED IND 47UH 120MA 840 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
840mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
11MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1007
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)