LLQEA201212T101M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
100 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 50 mA 4Ohm 0805 (2012 Metric)
LLQEA201212T101M
DigiKey Part Number
587-LLQEA201212T101MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLQEA201212T101M
Description
FIXED IND 100UH 50MA 4 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
4Ohm
Series
Frequency - Self Resonant
8MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0805
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)