LCXNE3030KKT220MN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 2 923
Datasheet
22 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 410 mA 770mOhm 1212 (3030 Metric)
LCXNE3030KKT220MN
DigiKey Part Number
587-LCXNE3030KKT220MNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCXNE3030KKT220MN
Description
FIXED IND 22UH 410MA 770 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LCXNE3030KKT220MN Models
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
770mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
22MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1212
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
380mA
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)