LCMGA451616T851NG
DigiKey Part Number
587-LCMGA451616T851NGTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LCMGA451616T851NGCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LCMGA451616T851NGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCMGA451616T851NG
Description
FERRITE BEAD 850 OHM 1806 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
850 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1806 (4516 Metric) 1.5A 100mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LCMGA451616T851NG Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Manufacturer
Taiyo Yuden
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1806 (4516 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.071" (1.80mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
850 Ohms @ 100 MHz
Features
Automotive
Current Rating (Max)
1.5A