Image for LBXND4040TKL220MDG is not available
LBXND4040TKL220MDG
DigiKey Part Number
587-LBXND4040TKL220MDGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LBXND4040TKL220MDG
Description
FIXED IND 22UH 720MA 348 MOHM
Detailed Description
22 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 720 mA 348mOhm Max 1616 (4040 Metric)
DC Resistance (DCR)
348mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
15MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1616
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Saturation (Isat)
900mA