LBMGG160808T221RG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 5 120
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Image for LBMGG160808T221RG is not available
LBMGG160808T221RG
DigiKey Part Number
587-LBMGG160808T221RGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LBMGG160808T221RG
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 900mA 170mOhm
Category
Current Rating (Max)
900mA
Manufacturer
DC Resistance (DCR) (Max)
170mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz