LBMCC160808T280NG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 5 451 260
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Image for LBMCC160808T280NG is not available
LBMCC160808T280NG
DigiKey Part Number
587-LBMCC160808T280NGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LBMCC160808T280NG
Description
FERRITE BEAD 28 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 6A 6mOhm
Category
Current Rating (Max)
6A
Manufacturer
DC Resistance (DCR) (Max)
6mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.035" (0.90mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
28 Ohms @ 100 MHz