JMK325BJ226MY-T
DigiKey Part Number
587-1385-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1385-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1385-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMK325BJ226MY-T
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
JMK325BJ226MY-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)