HMK432B7225KM-T
DigiKey Part Number
587-1404-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1404-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1404-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK432B7225KM-T
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
HMK432B7225KM-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)