HMK316B7474KL-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HMK316B7474KL-T |
Description | CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.47 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | HMK316B7474KL-T Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Voltage |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) |