F5QA748M0M2WF-J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Image for F5QA748M0M2WF-J is not available
F5QA748M0M2WF-J
DigiKey Part Number
587-F5QA748M0M2WF-JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F5QA748M0M2WF-J
Description
FILTER SAW 748MHZ 5-SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
748MHz Frequency CDMA, WCDMA, LTE RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 1.5dB Bandwidth 5-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
1.5dB
Manufacturer
Taiyo Yuden
Applications
CDMA, WCDMA, LTE
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
5-SMD, No Lead
Part Status
Active
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Frequency - Center
748MHz
Size / Dimension
0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)