SMF4L11A
DigiKey Part Number
1801-SMF4L11ATR-ND - Tape & Reel (TR)
1801-SMF4L11ACT-ND - Cut Tape (CT)
1801-SMF4L11ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF4L11A
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SOD123W
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18.2V Clamp 22A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123W
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
22A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Package / Case
SOD-123W
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V