SMB10J20CAHR5G
DigiKey Part Number
SMB10J20CAHR5GTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMB10J20CAHR5GCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMB10J20CAHR5G
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Customer Reference
Detailed Description
32.4V Clamp 30.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
30.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
1000W (1kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V