BZX585B22 RSG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Nexperia USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Nexperia USA Inc.
Zener Diode 22 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-523F
SC-79, SOD-523
BZX585B22 RSG
DigiKey Part Number
BZX585B22RSG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX585B22 RSG
Description
DIODE ZENER 22V 200MW SOD523F
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
55 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
45 nA @ 15.4 V
Operating Temperature
150°C (TJ)
Part Status
Active
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
SOD-523F
Power - Max
200 mW