XYAEEJNANF-50.000000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Taitien
In Stock: 1 983
Datasheet
Similar
Taitien
In Stock: 0
Datasheet
50 MHz ±30ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
XYAEEJNANF-50.000000
DigiKey Part Number
1664-XYAEEJNANF-50.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-XYAEEJNANF-50.000000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-XYAEEJNANF-50.000000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XYAEEJNANF-50.000000
Description
CRYSTAL 50.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
XYAEEJNANF-50.000000 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
50 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.55x2.05)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
8pF