X3LEEJNANF-27.120000
DigiKey Part Number
1664-1411-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X3LEEJNANF-27.120000
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 6PF SMD
Detailed Description
27.12 MHz ±30ppm Crystal 6pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Frequency
27.12 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)