X3AEELNANF-50.000000
DigiKey Part Number
1664-X3AEELNANF-50.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-X3AEELNANF-50.000000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-X3AEELNANF-50.000000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X3AEELNANF-50.000000
Description
CRYSTAL 50.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz ±30ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
50 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)