TYETBLSANF-38.400000
DigiKey Part Number
1664-TYETBLSANF-38.400000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-TYETBLSANF-38.400000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-TYETBLSANF-38.400000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TYETBLSANF-38.400000
Description
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ SNWV
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 2.8V ~ 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±1ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2.5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)