OXETDLJANF-50.000000
DigiKey Part Number
1664-OXETDLJANF-50.000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
1664-OXETDLJANF-50.000000CT-ND - Cut Tape (CT)
1664-OXETDLJANF-50.000000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OXETDLJANF-50.000000
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
2.8V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
10mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)