XL25W-TO264-28-22-1
DigiKey Part Number
1168-XL25W-TO264-28-22-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XL25W-TO264-28-22-1
Description
CERAMIC HEAT SPREADER 28X22MM WH
Detailed Description
Heat Sink TO-264 Ceramic Heat Spreader
Length
1.102" (28.00mm)
Width
0.866" (22.00mm)
Fin Height
0.039" (1.00mm)