XL25W-TO220-18.5-12-1
DigiKey Part Number
1168-XL25W-TO220-18.5-12-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XL25W-TO220-18.5-12-1
Description
CERAMIC HEAT SPREADER 18.5X12MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink TO-220 Ceramic Heat Spreader
Category
Attachment Method
Thermal Tape
Mfr
Shape
Rectangular
Series
Length
0.728" (18.50mm)
Packaging
Bulk
Width
0.472" (12.00mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.476" (12.10mm)