TG-T1000-151.5-148-0.25-5PT
DigiKey Part Number
1168-TG-T1000-151.5-148-0.25-5PT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-T1000-151.5-148-0.25-5PT
Description
THERM TAPE 151.5MMX148MM W/ADH
Detailed Description
Thermal Pad White 151.50mm x 148.00mm Rectangular Adhesive - Both Sides
Category
Thickness
0.0100" (0.254mm)
Thermal Conductivity
1.0W/m-K
Shape
Rectangular
Outline
151.50mm x 148.00mm
Storage/Refrigeration Temperature
77°F (25°C) or Below