TG-P10050-150-150-0.05-1A
DigiKey Part Number
1168-TG-P10050-150-150-0.05-1A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-P10050-150-150-0.05-1A
Description
THERM PAD 150MMX150MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 150.00mm x 150.00mm Square
Category
Shape
Square
Manufacturer
t-Global Technology
Outline
150.00mm x 150.00mm
Series
Thickness
0.0020" (0.051mm)
Packaging
Bulk
Material
Graphite
Part Status
Active
Color
Gray
Usage
Multi
Thermal Conductivity
1500 ~ 1800W/m-K