TG-ALC-270-270-0.2-0
DigiKey Part Number
1168-TG-ALC-270-270-0.2-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-ALC-270-270-0.2-0
Description
THERMAL PAD 270X270MM GREEN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Green 270.00mm x 270.00mm Square
Category
Shape
Square
Outline
270.00mm x 270.00mm
Series
Thickness
0.0079" (0.200mm)
Packaging
Bulk
Material
Silicone
Part Status
Active
Color
Green
Usage
Multi
Thermal Conductivity
4.2W/m-K