TG-ALC-135-135-0.2-0
DigiKey Part Number
1168-TG-ALC-135-135-0.2-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-ALC-135-135-0.2-0
Description
THERMAL PAD 135X135MM GREEN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Green 135.00mm x 135.00mm Square
Category
Shape
Square
Outline
135.00mm x 135.00mm
Series
Thickness
0.0079" (0.200mm)
Packaging
Bulk
Material
Silicone
Part Status
Active
Color
Green
Usage
Multi
Thermal Conductivity
4.2W/m-K